Jeszcze w tym roku stadion miejski w Zwoleniu zostanie oddany do użytku. Obecnie roboty budowlane idą tu pełną parą. W budynku socjalnym trwają już ostatnie prace wykończeniowe, kończą się też przygotowywania pod budowę bieżni i trawiastej nawierzchni boiska głównego. Rozpoczęły się natomiast roboty ziemne przy boisku treningowym. Nad całością przedsięwzięcia nieustannie czuwa Rada Budowy Stadionu.
Współpraca wielu osób
Inwestycja przebudowy stadionu ma bardzo szeroki zakres, dlatego dobra organizacja pracy ma tu kluczowe znaczenie. W związku z tym w Urzędzie Miejskim w Zwoleniu regularnie odbywają się spotkania Rady Budowy Stadionu. W posiedzeniach oprócz burmistrza Zwolenia Arkadiusza Sulimy uczestniczą też: zastępca burmistrza Grzegorz Molendowski, kierownik referatu Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego w Zwoleniu Piotr Wajs oraz pracownik referatu Tomasz Wolak, przedstawiciele wykonawcy zadania – firmy ANMED, przedstawiciele podwykonawców prac budowlanych, a także inspektorzy budowy. – Podczas posiedzeń omawiane są bieżące sprawy związane z kolejnymi etapami przebudowy stadionu. Jest to bardzo duże zadanie, przy realizacji którego pracuje mnóstwo osób. Dobra komunikacja pomiędzy Urzędem a wykonawcami pozwala na sprawną organizację prac i jednocześnie nadzór nad ich rzetelnym wykonaniem. Wszystkim zależy, aby modernizacja odpowiadała na potrzeby lokalnej społeczności, stąd bardzo duże zaangażowanie wielu osób w realizację tego zadania. Dokładamy wszelkich starań, aby obiekt spełniał pokładane w nim oczekiwania – podkreśla burmistrz Arkadiusz Sulima.
Zaawansowany etap prac
Roboty przy modernizacji stadionu wyraźnie posuwają się do przodu. Dobiegła już końca budowa parterowego budynku socjalnego, gdzie prowadzone są ostatnie prace wykończeniowe. – W budynku znajdować się będą szatnie z węzłami sanitarnymi, pomieszczenia magazynowe, sala szkoleniowa, pokoje dla trenerów, a także sauna – informuje zastępca burmistrza Grzegorz Molendowski.
W pozostałym obszarze obiektu trwają intensywne prace przygotowawcze pod budowę bieżni oraz położenie warstwy urodzajnej nawierzchni trawiastej w obrębie głównego boiska. Rozpoczęły się też roboty ziemne przy boisku treningowym. Poziom zaawansowania ogółu prac oceniany jest na blisko 50%.
Przypomnijmy, finalnie powstaną tu dwa boiska: główne i treningowe, boksy dla zawodników, piłkochwyty, bieżnia okrężna z sześcioma torami o długości 400 metrów oraz bieżnia prosta z ośmioma torami o długości 110 metrów. Znajdą się tu też urządzenia sportowe: jednotorowa skocznia do skoku w dal i trójskoku, rzutnia do pchnięcia kulą z polem do rzutów z mączki ceglanej, rzutnia do pchnięcia kulą z polem rzutów na murawie, skocznia do skoku wzwyż, rzutnia do rzutu oszczepem oraz rów z wodą.
Koszt inwestycji to 5 milionów 422 tysiące złotych, a dofinansowanie zewnętrzne pokryje tę kwotę niemal w stu procentach. Wsparcie zostało przyznane z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.