W środę, 25 listopada w sali narad Urzędu Miejskiego w Zwoleniu odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej, w trakcie której Mirosław Walewski złożył ślubowanie oraz odebrał z rąk Przewodniczącej Miejskiej Komisji Wyborczej Lucyny Czerwińskiej zaświadczenie o wyborze na radnego.
Uroczyste ślubowanie i gratulacje…
Mirosław Walewski z rąk Lucyny Czerwińskiej Przewodniczącej Miejskiej Komisji Wyborczej otrzymał zaświadczenie o wyborze. Następnie złożył uroczyste ślubowanie.
Owocnej współpracy z radą oraz samorządem zwoleńskim, realizacji jak największej ilości wniosków, radnemu Mirosławowi Walewskiemu życzył Przewodniczący Rady Miejskiej w Zwoleniu Paweł Sobieszek.
Gratulacje radnemu złożył także Burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima.
- Panie Radny jako Burmistrz Zwolenia gratuluję uznania społecznego zdobytego w tych wyborach, życzę Panu wiele zdrowia i samych sukcesów na niwie pracy społecznej. Jestem pewny, że nie zawiedzie Pan swoich mieszkańców i zrobi wszystko żeby na Pańskim ternie były prowadzone inwestycje dla dobra nas wszystkich. Raz jeszcze serdecznie gratuluję.
Doświadczony samorządowiec
Radny Mirosław Walewski oprócz pracy w samej radzie wyraził chęć pracy w Komisji Rolnictwa, Gospodarki i Rozwoju Gospodarczego. Rada wolę nowego radnego zaakceptowała i został on stosowną uchwałą powołany na członka ww. komisji.
Przypominamy, że Mirosław Walewski jest doświadczonym samorządowcem, od wielu lat związanym z samorządem Gminy Zwoleń. 8 listopada w wyborach uzupełniających wybrany został na piątą kadencję, wcześniej był radnym kadencji: 1994-1998, 1998-2000, 2006-2010 oraz 2014-2018.
Mirosław Walewski w wyborach uzupełniających zdobył największą liczbę głosów, tym samym zajął miejsce Mateusza Kowalczyka, który zrezygnował z mandatu radnego.
Warto przypomnieć, że głosowanie odbyło się w dwóch lokalach wyborczych zlokalizowanych w Zwoleniu przy ul. Sienkiewicza oraz przy ul. Ludowej. W wyborach uzupełniających do Rady Miejskiej kadencji 2018-2023 wystartowało dwóch kandydatów: Bogdan Dubil oraz Mirosław Walewski, którzy w zdobyli kolejno 65 i 178 głosów.
Uprawnionych do głosowania w okręgu nr 13 było 886 osób. Po zakończeniu wyborów komisje wyciągnęły z urn 250 kart z głosami, z czego 7 z nich uznano za nieważne. Frekwencja wyborcza wyniosła 28%.